بالاترین قیمت برای نقره طی سه ماه گذشته

به نقل ازخبرگزاری کیتکو تمامی نگاه ها از ابتدای هفته بر قیمت های نقره معطوف شده اند چرا که میزان تقاضا و سرمایه گذاری بر روی این فلز ارزشمند رو به افزایش است. فیلیپ استرایبل، استراتژیست بلولاین فیوچرز به خبرگزاری کیتکو اعلام کرد انتظار می رود طوفانی از تقاضای سرمایه گذاری و کمبود تامین نقره، باعث شود قیمت نقره باز هم افزایش یابد.‌

بالاترین قیمت برای نقره طی سه ماه گذشته

بالاترین قیمت برای نقره طی سه ماه گذشته

آخرین بار هر اونس نقره با قیمت ۱۷ دلار و ۵۱ سنت معامله شد که افزایش دو نیم درصدی در روز را نشان می دهد. در روز یکشنبه قیمت نقره نسبت به روز جمعه جهشی پنج و نیم درصدی داشته است. پس از پایان ماه فوریه تاکنون معاملات نقره به بالاترین حد خود رسیده اند و این فلز ارزشمند اکنون در حال بازیابی توان خود بعد از وضعیت نامطمئن در ماه مارس می باشد.
استرایبل به این نکته اشاره داشت که افزایش قیمت چشمگیر نقره از آنجا شروع شد که داده های تولیدات صنعتی فدرال رزرو در ماه آوریل منتشر گشت. این گزارش نشان می دهد که تولیدات صنعتی طی ماه گذشته یازده و دو دهم درصد کاهش داشته است که بیشترین میزان رکود در تاریخچه ۱۰۰ ساله این گزارش است.
یکی از بخش های این گزارش خروجی های معادن را نشان می‌داد که تولیدات طلا و نقره را شامل می‌شد و به این نکته اشاره دارد که تولید این فلزات با ارزش،  تا یازده و دو دهم درصد کاهش داشته است.
وی افزود هیچ کس واقعا ً در خصوص اعداد مربوط به معادن در این گزارش سخن نمی گوید ولی واضح است که عده‌ای از نزدیک آن را دنبال می‌کردند. قیمت نقره همچنان رو به افزایش است چرا که بازار از جهات مختلفی تحت تاثیر قرار گرفته است.
ال هانسن سرپرست کالاهای استراتژیک بانک ساکسو اعلام نمود قیمت نقره روی هفده دلار در هر اونس تثبیت شده است و سطح مقاومت بعدی برای این فلز ارزشمند که می بایست انتظارش را داشته باشیم ۱۷ دلار و ۵۰ سنت برای هر اونس می باشد.
وی افزود که هنوز جای رشد بسیاری برای نقره و دیگر فلز های ارزشمند می باشد از آنجا که ویروس کرونا همچنان بازارهای مالی جهان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و راهی برای خروج از آن یافت نشده است
ما می بایست ریسک شیوع موج دوم کرونا را در نیمه دوم سال در نظر بگیریم و همچنین ماجرای سرزنش کردن کشور چین توسط ترامپ را در این زمینه از نزدیک دنبال کنیم. با در نظر گرفتن این رویداد ها متوجه می شویم که بازار مالی و سهام مجدداً دچار ریسک جدیدی شده اند و فلز های ارزشمند از این موقعیت به خوبی بهره می برند تا در مقابل دلار  پیشروی نمایند. با اینکه انتظار می رود که سرمایه‌گذاران پس از مدتی نسبت به نقره بی میل شوند هانسن عقیده دارد که تقاضای سرمایه گذاران برای نقره همچنان رو به افزایش خواهد رفت.
علی رغم کاهش نامحسوسی که در ماه مارس شاهد بودیم سرمایه‌گذاران هم‌چنان از ماه ژانویه نسبت به خرید نقره اقدام می نمایند. طبق گزارش‌ها میزان ۹۸ میلیون اونس نقره خریداری شده استhttps://www.tala.ir/news/detail/66558/%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%82%D8%B1%D9%87-%D8%B7%DB%8C-%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *