وارد شدن خسارت به بناهای تاریخی لرستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از وارد شدن خسارت به برخی از ابنیه تاریخی لرستان در پی وقوع زمین لرزه خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «سید امین قاسمی» افزود: در پی وقوع زمین لرزه ۵.۱ ریشتری ظهر چهارشنبه در استان لرستان برخی از ابنیه تاریخی لرستان دچار خسارت شدند.

وی بیان کرد: متأسفانه در اثر این زلزله برخی از ترک‌های موجود در دیواره این بنای ارزشمند که از قبل وجود داشت عمق بیشتری پیدا کرده است

قاسمی گفت: بلافاصله پس از وقوع این زمین لرزه نسبتا شدید در لرستان، بررسی‌های لازم برای تعیین خسارت ابنیه تاریخی لرستان صورت گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان بیان کرد: در اثر این زلزله برخی از ترک‌های موجود در دیواره بنای قلعه فلک الافلاک عمق بیشتری پیدا کرده است.

قاسمی تصریح کرد: دو کنگره از برج‌های قلعه نیز در جای خود در پی وقوع این زمین لرزه تخریب شده است، پس از برآورد خسارت و تأمین اعتبار مرمت این بنای ارزشمند در دستور کار میراث فرهنگی قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: خوشبختانه این زمین لرزه خسارتی به پل‌های تاریخی لرستان وارد نکرده است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان همچنین با اشاره به وارد شدن خسارت به خانه آخوند ابو، عنوان کرد: سقف و دیواره سالن ضلع شرقی این بنای تاریخی و فرهنگی نیز متأسفانه بر اثر زلزله دچار آسیب جدی شده است.

وی گفت: در شهر بروجرد نیز برخی از خانه‌های تاریخی دچار خسارت جزئی شده اند که باید هر چه سریع‌تر نسبت به مرمت آنها اقدامات لازم انجام شود.

قاسمی عنوان کرد: خوشبختانه این زمین لرزه خسارتی به پل‌های تاریخی لرستان وارد نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *