آزادراه مراغه- هشترود ; سرعت گیری عملیات اجرایی

عملیات اجرایی آزادراه مراغه- هشترود سرعت می‌گیرد

عابدین خرّم در بازدید از عملیات اجرایی آزادراه مراغه- هشترود با همراهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)، اظهار داشت: این پروژه در بازدیدی که سه هفته قبل از آن داشتم، روند اجرایی مناسبی نداشت؛ اما عملیات اجرایی آن از امروز و با دستور فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) تسریع می‌شود. وی با بیان اینکه قطعه‌ های ۲ و 3 این آزادراه بر اساس پیش‌بینی‌ ها تا شهریور سال ۱۴۰۱ تکمیل خواهد شد، اضافه کرد: همچنین به دنبال تامین منابع مالی از طریق دولت و تحقق سهم مشارکت قرارگاه به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران این طرح بزرگ ملی هستیم.

استاندار آذربایجان ‌شرقی ادامه داد: خواسته ما در این بازدید، اتصال مسیر ۴۵ کیلومتری قطعه‌ های ۲ و 3 به شهر مراغه و بهره‌ مندی مردم این شهرستان از این مسیر در سریع‌ ترین زمان ممکن است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) نیز از آزادراه مراغه – هشترود به عنوان یکی از محور های مهم ترانزیتی بین استان‌ های غربی با مرکز کشور یاد کرد و گفت: بهره‌ برداری از قطعه‌ های ۲ و 3 این آزادراه تا پایان شهریور سال آینده در اولویت قرار دارد.

سردار سیدحسین هوش‌ السادات افزود: بهره‌ برداری کامل از این آزادراه، تردد ایمن را تسهیل و طول مسیر فعلی را کاهش می‌دهد و با توجه به حجم ترافیکی که دارد، از اهمیت ویژه برخوردار است.

وی ابراز امیدواری کرد که وزارت راه و شهر سازی به عنوان کارفرمای این طرح بزرگ، تلاش لازم برای تامین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آن را به کار بگیرد.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) اضافه کرد: این قرارگاه نیز با اهتمام ویژه به تعهد خود در راستای تکمیل این قطعه‌ ها در زمان تعیین شده، عمل خواهد کرد تا این مسیر از آزادراه هرچه زودتر به بهره‌برداری برسد.

سردار هوش‌ السادات این را هم یادآوری کرد که اگر این طرح بر اساس روند قبلی ادامه می‌یافت، شاید تا ۲ سال آینده نیز شاهد تکمیل قطعه‌ های ۲ و 3 نبودیم اما با تامین منابع و افزایش گروه‌ های فنی و امکانات مناسب از طریق استان و شهرستان، برای تسریع در تکمیل این قطعه‌ ها برنامه‌ریزی شده است.

به گفته وی این قرارگاه به رغم سرما و شرایط دشوار جوی، از طریق بسیج امکانات درصدد تسریع در عملیات اجرایی این آزادراه است.

آزادراه مراغه- هشترود

منبع خبر: روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی

زینب آذرنیا/ پایگاه خبری مهندسی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *