آغاز نوسازی کوی تاریخی عامری

نوسازی کوی تاریخی عامری اهواز آغاز شده است

محمد جامع رییس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی شهری اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان از آغاز نوسازی کوی تاریخی عامری اهواز خبر داد.

محمد جامع به اهمیت  تاریخی کوی عامری اهواز  پرداخت و همچنین به اقدامات انجام شده در این محله پرداخت و گفت: این محله، تاریخ شهر اهواز را شکل می‌دهد و پروژه‌ای که در اداره‌کل راه و شهرسازی دنبال می‌کنیم، بهسازی و نوسازی معابر این کوی است.

وی افزود: ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بهسازی و نوسازی معابر کوی عامری جذب کرده ایم  که این اعتبار  برای انجام بهسازی و نوسازی معابر این محله بیش از این مقدار است و در تلاشیم تا از منابع مختلف این عدد را افزایش دهیم. مهندسی ایران

آغاز نوسازی کوی تاریخی

جامع همچنین اشاره کرد اقدامات مربوط به این پروژه از دو ماه گذشته با جدیت بیشتری دنبال شده است، که با مشارکت اداره‌کل میراث فرهنگی استان، کمیته‌ای کارشناسی تشکیل شده است و شبکه معتمدان قدیمی را نیز در محله شکل داده‌ایم.

وی ادامه داد: برای اینکه شبکه میراثی این محله معروف شهر اهواز به صورت منظم به وجود آید، تقسیم کاری بین اداره‌کل راه و شهرسازی، شهرداری اهواز، اداره‌کل میراث فرهنگی و سایر دستگاه‌های مسئول انجام شده است و ما نوسازی و بازسازی بخشی از معابر این محله که همان خیابان‌های اولیه اهواز قدیم است را عهده‌دار شده‌ایم.

وی تاکید کرد اداره‌کل راه و شهرسازی استان خوزستان، اقدامات جدی و عملی در این محله تاریخی را آغاز کرده است و سایر دستگاه‌ها نیز پای کار آمده‌اند و امیدواریم این همکاری، شبکه مداخله نهادها را در پروژه کوی عامری کامل کند.

رییس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی شهری اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان با بیان اینکه کارهای برنامه‌ای این پروژه از دو ماه پیش آغاز شده است، گفت: تلاش خواهیم کرد تا در هفته جاری اسناد مناقصه این طرح را نهایی کنیم.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *