ارائه الگوی کشت مناطق بحرانی استان فارس

ارائه الگوی کشت پیشنهادی برای مناطق بحرانی

استاندار فارس گفت: جهاد کشاورزی استان موظف است تا سه ماه آینده الگوی کشت پیشنهادی برای مناطق بحرانی یا در آستانه بحران استان را ارائه دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان با بیان اینکه کمیته ای علمی شامل کارشناسان خبره و مجرب دستگاه های مرتبط باید به صورت روزانه و جدی طی چندین ماه موضوع آب استان را بررسی کنند، اظهارداشت: این کمیته باید دستورکار شورای حفاظت منابع آب را تهیه و جلسات شورا به صورت ماهانه برگزار شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه آئین نامه برخورد با چاه های غیرمجاز استان باید در مدت کوتاهی تدوین و ارائه شود، افزود: برای تامین کنتور هوشمند چاه های کشاورزی می توان از اعتبارات آبیاری هوشمندانه استفاده کرد و در این زمینه تحولات مثبتی را رقم زد.

وی ادامه داد: وضعیت همه مجوزهای صنایع باید بررسی شود و در صورت عدم اقدامات لازم و قانونی، فرایند لازم برای لغو دسترسی آنان به منابع آب آغاز شود.
ستاندار فارس موضوع مدیریت پساب فاضلاب شهرها را بسیار مهم برشمرد و اظهارداشت: پایداری پساب فاضلاب شهرها بالاتر از آب پشت سدها است؛ زیرا با کمبود بارش ها روبرو هستیم و باید حداکثر بهره برداری از پساب فاضلاب شهرها صورت گیرد.
دکتر ایمانیه تصریح کرد: باید زمینه لازم برای حضور سرمایه گذاران در حوزه احداث تصفیه خانه فاضلاب شهرهای بالاتر از ۱۰۰ هزار نفر و در مرحله بعد شهر های بالاتر از ۵۰ هزار نفر فراهم شود تا بتوانیم از پساب این تصفیه خانه ها برای تامین آب بخشی از صنایع استفاده کنیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به همراهی و هوشمندی مردم در برخورد بامسائل مهم جامعه گفت: اگر اقدامات لازم برای اقناع افکار عمومی توسط دستگاه های مسئول و رسانه ها صورت گیرد، شاهد همراهی گسترده مردم در زمینه مدیریت مصرف آب خواهیم بود.

ارائه الگوی کشت

منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

زینب آذرنیا/ پایگاه خبری مهندسی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *