از راه‌اندازی 17 شتاب‌دهنده حمایت شد

از راه‌اندازی 17 شتاب‌دهنده حمایت شد

از راه‌اندازی 17 شتاب‌دهنده حمایت شد تا گسترش فناوری های حوزه آب و انرژی شتاب گیرد.

با توجه به مشکلاتی که در اثر تحریم‌ها و هزینه‌های بالای واردات این نوع پمپ‌ها به کشور تحمیل می‌شد، شرکت دانش‌بنیان پمپ‌سازی نوید سهند دست به کار شد و توانست انواع الکتروپمپ های خاص مورد نیاز صنایع را طراحی و تولید کند.

میربیوک احقاقی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان از توانمندی بهینه‌سازی و طراحی انواع الکتروپمپ‌های صنعتی با تکیه به دانش فنی بومی گفت و ادامه داد: توانستیم با استفاده از تجربه‌ای که در حوزه تولید انواع پمپ‌های صنعتی کسب کردیم در مسیر تجاری‌سازی الکتروپمپ‌های پیشرفته گام برداریم و اکنون الکتروپمپ های لجن کش، الکتروپمپ های مستغرق کف کش، فولادی و پمپ‌های دومکشه، سازگار با نیاز صنایع تولید می‌شود. مهندسی ایران

از راه‌اندازی 17 شتاب‌دهنده

احقاقی با اشاره به تولید پمپ‌های مورد استفاده در صنایع نفت و پتروشیمی مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی، افزود: در حاضر 2 نوع از پمپ ها تحت استاندارد که عمدتا در در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی پرکاربرد هستند در این شرکت دانش‌بنیان به تولید می‌رسند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان نوید سهند ادامه داد: این پمپ‌ها برای انتقال انواع سیالات نیوتونی مانند هیدروکربن‌ها، آب، شیرابه، محلول‌های معلق در آب، انواع لجن و فاضلاب کاربردهای فراوانی دارند.

رفع نیاز صنایع

وی با اشاره به رفع نیاز صنایع گوناگون نسب به واردات و تکمیل چرخه تولید و خدمات آن‌ها با این پمپ‌ها بیان کرد: در حال حاضر علاوه بر صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، نیروگاه‌ها، صنایع سیمان، فولاد، رنگ‌سازی، مس، صنایع غذایی همچنین معادن برداشت و پروژه‌های انتقال آب دریا، ایستگاه‌های پمپاژ و انتقال آب و فاضلاب از این پمپ‌ها استفاده می‌کنند.

احقاقی این فعال فناور از توسعه محصولات یاد شده در تعامل با فناوری‌های دانشگاهی گفت و ادامه داد: این شرکت دانش‌بنیان موفق شده است زمینه ارتباط صنعت با دانشگاه را فراهم کند و حجم تولیدات مبتنی بر فناوری‌های روز را افزایش دهد.

این فعال فناور با اشاره به فروش بالای 500 میلیارد ریالی این شرکت دانش‌بنیان افزود: تا 6 ماهه نخست سال گذشته، حجم سفارشات افزایش یافته و تحریم ها سبب شده است تا توجه به تولیدات ایران‌ساخت افزایش یابد. خوشبختانه بخش قابل توجهی از پروژه‌ها با موفقیت به اتمام رسیده است و حرکت صنایع با این تولیدات محقق شد.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال برای متخصصان دانشگاهی عنوان کرد: در حال حاضر به طور میانگین حدود 100 نفر به صورت مستقیم فعالیت می‌کنند و تولیدات این شرکت دانش‌بنیان، زمینه را برای اشتغال تعداد قابل توجهی از دانش‌آموختگان حوزه‌های دانشگاهی و صنایع مرتبط ایجاد کرده است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *