استفاده از نمای رومی ممنوع است

استفاده از نمای رومی ممنوع است

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین در گفتگویی خبر داد استفاده از نمای رومی ممنوع است و با متخلف برخورد خواهد شد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمالن قزوین سید کاظم مجابی با اشاره به اینکه استفاده از نمای رومی در ساختمان‌ها ممنوع است، گفت: اگر مجری عضو سازمان، مطابق دستورالعمل ابلاغی عمل نکند پروانه او ضبط می‌شود و با تخلف انجام شده برخورد خواهد شد.

 سید کاظم مجابی به سابقه تشکیل سازمان نظام مهندسی اشاره کرد و افزود: بعد از زلزله منجیل، ضرورت شکل‌گیری نظامات مهندسی مطرح و در مجلس مصوب شد که مطابق این قانون، ساخت و سازها در بخش خصوصی توسط مهندسین واجد شرایط در سه حوزه طراحی، نظارت و اجرا بررسی می‌شود.

استفاده از نمای رومی

وی افزود: مهندسین برای انجام شرح خدمات باید در آزمون ورود به این حرفه که توسط وزارت راه و شهر سازی برگزار می‌شود شرکت کنند و بعد از قبولی در این آزمون، صلاحیت دریافت کنند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین بیان کرد: مهندسین با اخذ صلاحیت می‌توانند پروانه اشتغال دریافت کنند اما اعتبار این پروانه اشتغال دائمی نیست و لازم است تمدید یا ارتقاء پیدا کند که در هر دو حالت مهندسین باید دوره‌های آموزشی بگذرانند. مهندسی ایران
وی اذعان کرد: مطابق قانون بر حسب نیاز هر استان و منطقه نیز رشته‌های مورد نیاز مهندسین از طریق وزارتخانه انتخاب می‌شوند و  در برخی اوقات سالی یک یا دوبار این آزمون برگزار می‌شود که لازمه ورود به سازمان، گذشت حداقل سه سال از زمان فارغ التحصیلی فرد داوطلب است.
این مقام مسئول گفت: داوطلبین باید با حداقل مدرک لیسانس در این آزمون حضور پیدا کنند و اکنون نیز حدود سه هزار مهندس در این سازمان فعالیت می‌کنند که ۶۰ درصد این افراد دارای پروانه اشتغال هستند.
مجابی ادامه داد: زمانی که قانون نظام مهندسی تصویب شد به وزارت راه شهر و سازی و دولت این وظیفه محول شد که نسبت به تدوین مقررات ملی اقدام کنند و اکنون با توجه به مشکلاتی که در موضوع ساختمان اتفاق افتاده، لازمه کار این است که مقررات تدوین شده بازنگری شود که مجموعه وزارت راه و شهرسازی تحت عنوان حوزه دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان این وظیفه را بر عهده دارد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *