اعزام شرکت های دانش بنیان برای دومین بار به روسیه

اعزام شرکت های دانش بنیان برای دومین بار به روسیه

شرکت های دانش بنیان و و خلاق در تاریخ 3 و 5 خرداد ماه به کشور روسیه اعزام خواهند شد . اعزام شرکت های دانش بنیان به روسیه برای دومین بار خواهد بود در این سفر قرار است خانه نوآوری و فناوری ریاست جمهوری در روسیه افتتاح شود.

قبل از روسیه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری این خانه در کشورهای چین، سوریه و کنیا  افتتاح شد و بازار محصولات فناورانه ایران ساخت  در این کشورها رونق گرفت بنابر این روسیه به عنوان چهارمین کشور، میزبان خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران می شود.

در این اعزام نشست‌های رودررو بین شرکت‌های ایرانی و روسی در مسکو برگزار خواهد شد. هدف از این نشست‌ها معرفی توانمندی فناوران دو کشور به یکدیگر و تسهیل‌ روند ورود محصولات فناورانه دو طرف در کشور مقابل خواهد بود. مهندسی ایران

اعزام شرکت های دانش

این سفر دستاوردهایی چون راه اندازی خانه نوآوری و فناوری ایران در این کشور را در پی خواهد داشت. مرکزی که با ارائه خدمات سخت افزاری نظیر «تامین فضای کار اختصاصی و اشتراکی»، «شوروم» و «ارائه خدمات نرم افزاری مانند تحقیقات بازار و بازاریابی به شرکت‌های دانش بنیان و خلاق» می‌تواند پل ارتباطی باشد برای فروش محصولات با کیفیت دانش‌بنیان ایران ساخت در بازار روسیه و اوراسیا. این خانه مسیری مطمئن برای توسعه بازار فناوری ایران در دیگر کشورها محسوب می‌شود.

همچنین در این سفر، کارگاه تولید اشتراکی برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی نیز افتتاح می‌شود تا به کمک این زیرساخت، شرکت‌های علاقه‌مند بتوانند با تولید محصول خود در روسیه، آنها را با شرایط آسان‌تر و مطلوب‌تری روانه بازارهای جهانی کنند.

بازار 147 میلیون نفری کشور روسیه و 185 میلیون نفری کشورهای اتحاد اقتصادی اوراسیا، فرصتی مطلوب برای معرفی و فروش محصولات دانش‌بنیان ایران ساخت  است. «ایجاد زیرساخت صادرات این شرکت ها» و «همکاری با کارگزاران صادراتی در حوزه اوراسیا به ویژه کشور روسیه» سبب شد که مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای دومین بار، اقدام به اعزام هیاتی از مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان وخلاق را به کشور روسیه اعزام کنند.

بازدید از زیست بوم نوآوری و فناوری روسیه نیز از دیگر برنامه‌های این سفر سه روزه است تا بازیگران عرصه علم و فناوری کشور از نزدیک با دستاوردها و زیرساخت‌های فناورانه این کشور آشنا شوند.
شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق متقاضی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام تا 15 فروردین 1400 به اینجا مراجعه کنند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *