افتتاح بیمارستان 128 تختخوابی

افتتاح بیمارستان 128 تخخوابی سپاه

آئین رونمایی و افتتاح بیمارستان 128 تختخوابی نیروی زمینی سپاه با رویکرد مقابله با بیماری کووید ۱۹ صبح یکشنبه 24 اسفند با حضور وزیر بهداشت و سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه برگزار شد.

وزیر بهداشت در آیین افتتاح بیمارستان 128 تختخوابی سیار از نیروهای مسلح تشکر و قدردانی کرد و در جمع خبرنگاران گفت: از فرمانده نیروی زمینی سپاه، همکارانشان و همه نیروهای مسلح که در طول بیش از یک سال از مدیریت بیماری کووید ۱۹ در کنار ما بودند تشکر می کنم.
وی افزود: این سامانه مجموعه‌ای از بیمارستان و امکانات مجهز رسیدگی به بیماران اورژانسی در شرایط صحرایی و سیاراست. این عزیزان امروز حماسه بزرگی خلق کردند و من به‌عنوان سرباز کوچک نظام سلامت به آنها افتخار و بالیدم.
نمکی ادامه داد: به جرئت می توانم بگویم مجموعه ای که امروز دیدم  یکی از نفیس‌ترین و ارزشمندترین مجموعه‌های سیار درمانی و اورژانسی دنیاست که کار عظیم و ارزشمندی را در دقایق بسیار محدود انجام می‌دهد. این مجموعه هیچ چیزی از بیمارستان های فوق تخصصی و پیشرفته کم ندارد و  در عرض چند ساعت می‌شود آن را برپا کرد و به مردم خدمت داد.
وی افزود: این بیمارستان دارای اتاق‌های عمل ، سیستم‌های تصویربرداری و آزمایشگاه‌های مجهز است ساخت این بیمارستان سیار کار بزرگی است که از عهده عزیزان هشت سال دفاع مقدس بر می آمد.
وزیر بهداشت ادامه داد: تجربه بسیار گران‌سنگی از دفاع مقدس داریم و شیوه مدیریت مجروحان عزیزمان در طول دفاع مقدس شیوه منحصربه‌فرد در جهان بود.

پاکپور نیز در این مراسم ضمن قدر دانی از نیروی زمینی سپاه برای ساخت بیمارستان 128 تختخوابی سیار گفت : ما از سال ۸۹ که بحث بیمارستان‌های سیار و صحرایی در مناطق محروم مطرح شد، در سیستان و بلوچستان و جنوب شرق و شمال غرب کشور از این سامانه‌ها به خوبی استفاده کردیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: ما در کنار بیمارستان های استقراری یک بیمارستان صحرایی نیز داریم که خدمات بسیار خوبی در حوادث اخیر به زلزله‌زدگان دادند به طوری که ما در جنوب غرب کشور به دو و نیم میلیون نفر خدمات درمانی ارائه کردیم. مهندسی ایران

افتتاح بیمارستان 128 تختخوابی

فرمانده نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: ما امروز تقریباً یکی از بزرگترین بیمارستان‌های سیار را افتتاح می‌کنیم که برگرفته از تجربیات تقریباً ۱۱ ساله برپایی بیمارستان‌های سیار در مناطق مختلف کشور بوده است.

این سامانه بیمارستانی سیار با ظرفیت ۱۲۸ تخت  بیمارستانی و ترکیبی از سامانه های کانکسی کانتینری و چادری است که در کنار آن سامانه بیمارستانی سیار صعب العبور و سامانه بیمارستانی اتوبوسی نیروی زمینی سپاه نیز به عنوان سیر تحولی توسعه بیمارستان های سیار نیرو برپا شده است.

پاکپور ادامه داد: کادر درمانی و بهداری ما در مرحله‌ای که رزمایش بیمارستان‌های صحرایی را برگزار می‌کرد و به مشکلاتی برمی‌خورد در برنامه‌های بعدی این مشکلات را مرتفع می‌کرد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *