افتتاح 94 طرح در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

افتتاح 94 طرح در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

دبیر شورایعالی مناطق آزاد، از بهره برداری از افتتاح 94 طرح در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی با اعتبار 62 هزار میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای سه هزار نفر خبر داد.

حمیدرضا مؤمنی گفت: این طرح‌ها که چهارمین مرحله از مجموع طرح‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است، پنج شنبه 23 اردیبهشت با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

وی افزود: این طرح‌ها در حوزه گردشگری، نفت و گاز، صنعت، تولید، انرژی خورشیدی و نیروگاه، شیلات و کشاورزی در مناطق 7 گانه و منطقه آزاد امام خمینی و همچنین مناطق ویژه اقتصادی به بهره برداری خواهد رسید. مهندسی ایران

مؤمنی با بیان اینکه 94 طرح، در مناطق آزاد قشم، چابهار، ارس، اروند و مناطق ویژه سلفچگان و پیام به بهره برداری خواهد رسید گفت: سهم مناطق آزاد در اجرای این طرح ها، 5 درصد است که به طور عمده به مسائل زیرساختی اختصاص دارد و مابقی به وسیله بخش خصوصی داخلی انجام خواهد شد.

 افتتاح 94 طرح

وی تصریح کرد: عمده این طرح‌ها در زمینه واحد‌های تولیدی، صنعتی است و در حوزه فولاد، طرحی در منطقه آزاد اروند و در بخش شیلات و تولید ماهی در دریا و پرورش میگو، طرحی در قشم و در حوزه کشاورزی در منطقه آزاد ارس، افتتاح خواهد شد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه سرمایه گذاری خارجی در این طرح‌ها نشده است افزود: در برخی از مناطق آزاد، سرمایه گذاری خارجی انجام شده و امیدواریم در گشایشی که اتفاق خواهد افتاد، سهم سرمایه گذاری خارجی افزایش یابد.

مؤمنی با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای پنج رویداد از ابتدای سال 99 و افتتاح طرح‌ها گفت: تا کنون سه رویداد انجام شده که 163 طرح با 34 هزار میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای 13 هزار نفر به بهره برداری رسیده است.

وی گفت: در مجموع سه رویداد گذشته و طرح‌هایی که در مرحله چهارم یعنی 23 اردیبهشت به بهره برداری می‌رسد، 259 طرح با اعتبار 40 هزار میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای 16 هزار نفر، اجرا شده است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *