افت 7هزار واحدی شاخص بورس

افت 7هزار واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 7هزار واحدی شاخص بورس مواجه شد شاخص بورس امروز 7هزار و ۹۵۸واحد دیگر افت کرد.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 4میلیارد و 152میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4 هزار و 30میلیارد تومان در بیش از 263هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 7هزار و 958واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 216هزار و 836واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه‌گذاری ملی ایران، ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل آلومینیوم ایران، فولاد کاوه کیش و بانک ملت با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند. مهندسی ایران

افت 7هزار واحدی شاخص

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 2070واحد، کل (هم‌وزن) 701واحد، قیمت (هم‌وزن) 456واحد، آزاد شناور 8182واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب 6944 و 12222 واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 1222میلیون ورقه به‌ارزش 41هزار و 9میلیارد تومان در 62هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 40واحد افت کرد و در ارتفاع 17هزار و 780واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی تنندگویان شد و در مقابل شرکت‌های فولاد هرمزگان جنوب، آهن و فولاد ارفع و نفت ایرانول بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

بر اساس آمار‌های معاملاتی، در نیمه اول بازار در روز جاری بیشتر شاخص‌های بورس با کاهش مواجه بودند. شاخص کل با ۷۷۰۳ واحد کاهش معادل منفی ۰.۶۲ درصد به یک میلیون و ۲۲۶ هزار و ۷۸ واحد، شاخص قیمت وزنی – ارزشی با ۲۰۰۴ واحد کاهش معادل منفی ۰.۶۲ درصد به ۳۱۹ هزار و ۱ واحد، شاخص کل هم وزن با ۶۳۴ واحد کاهش معادل منفی ۰.۱۵ درصد به ۴۳۲ هزار و ۷۲۵ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۴۱۳ واحد کاهش معادل منفی ۰.۱۵ درصد به ۲۸۱ هزار و ۷۰۶ واحد، شاخص آزاد شناور با ۸۷۹۳ واحد کاهش معادل منفی ۰.۵۰ درصد به یک میلیون و ۷۳۳ هزار و ۷۷۷ واحد، شاخص بازار اول با ۶۸۷۲ واحد کاهش معادل منفی ۰.۷۶ درصد به ۸۹۳ هزار و ۳۵۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۱۳۰۹ واحد کاهش معادل منفی ۰.۴۵ درصد به ۲ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۹۷۵ واحد رسید.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *