الگوی مناسب جهت فرهنگ‌‌سازی مصرف بهینه گاز

همشهریان مشهدی می‌توانند الگوی مناسب جهت فرهنگ‌‌سازی مصرف بهینه گاز در کشور باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با تاکید بر مصرف صحیح گاز طبیعی گفت: مشهدی‌ ها می‌توانند با همدلی و تعامل الگوی مناسب جهت فرهنگ‌‌سازی مصرف بهینه گاز شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محسن نجات با اعلام این مطلب که بیش از 70 درصد گاز استان در نیمه دوم سال در بخش خانگی و عمومی مصرف می‌شود، اظهار کرد: متاسفانه همه ساله با شروع فصل سرما شاهد مصرف لجام گسیخته و خارج از استاندارد گاز طبیعی در بخش خانگی هستیم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی افزود: شهرستان مشهد با حدود یک میلیون و 350 هزار مشترک گاز طبیعی به تنهایی به اندازه چندین استان کشور گاز مصرف می‌کند که این مهم نیازمند بازنگری جدی شهروندان درباره رفتار مصرفی است.
وی ادامه داد: راهکار های بسیار ساده‌ای همانند استفاده از البسه گرم و مناسب و خاموش کردن وسایل گرمایشی در اتاق‌ های بدون استفاده در منزل وجود دارد که شهروندان می‌توانند با استفاده از آن مصرف گاز خود را کاهش داده و موجب پایداری گازرسانی به همه بخش‌های مصرفی در روز های سرد شوند.

نجات تاکید کرد: مطابق بخشنامه معاون اول محترم رییس جمهوری تمام ادارات و موسسات دولتی موظف هستند دمای اتاق‌ ها و سالن‌ ها را بین 18 تا 21 درجه سانتی‌گراد کنترل کرده و سیستم‌ های گرمایشی را نیم ساعت قبل و بعد از کار روشن و خاموش کنند. همچنین شرکت گاز استان موظف به کنترل و پایش اجرای دقیق این دستورالعمل است.
به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی، جریان گاز طبیعی سازمان‌ ها، موسسات و شرکت‌ های دولتی که نسبت به رعایت این دستورالعمل بی تفاوت باشند قطع خواهد شد.
گفتنی است؛ با ورود اولین موج سرمای امسال میزان مصرف گاز طبیعی استان 11 درصد در هفته آخر آبان ماه سال 1400 نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

الگوی مناسب جهت فرهنگ‌‌سازی

منبع خبر: روابط عمومی استانداری خراسان رضوی

زینب آذرنیا/ پایگاه خبری مهندسی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *