برخورد جدی در انتظار دستگاه مانع اجرای پروژه های عمرانی

برخورد جدی در انتظار دستگاه مانع اجرای پروژه های عمرانی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: برخورد جدی در انتظار دستگاه های اجرای پروژه های عمرانی در استان خراسان شمالی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهندسی ایران و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، غلامرضا هوائی در دومین جلسه شورای فنی استان گفت: پیگیری ها و برخوردها در شورای فنی استان نباید به گونه ای باشد که این شورا تنها به محلی برای برخورد با پیمانکار تبدیل شود.
هوائی افزود: با دستگاه اجرایی که مانع کار پیمانکار و اجرای پروژه عمرانی است برخورد خواهیم داشت و در تخصیص اعتبار و امتیاز، ارزیابی عملکرد ملاک کار خواهد بود.
وی گفت: عملکردها نباید به گونه ای باشد که خاتمه پیمان موضوع اصلی دستورکارهای شورای فنی استان باشد بلکه با اجرای تصمیمات نباید اجازه دهیم حقی از مردم ضایع شود. هوائی با بیان اینکه اختیارات مدیران نباید ناقض حقوق مردم باشد، همچنین بر رعایت حقوق دولت و مردم توسط کارفرما و پیمانکار تاکید کرد.
برخورد جدی در انتظار
خدمات مالی و حسابداری ،مشاوره مالی، مشاوره مالیاتی، مشاوره حقوقی و بیمه را رایگان با شرکت فرسان تجربه کنید.
وی گفت: برخورد با بی کیفیتی مصالح مورد تاکید است و اداره کل استاندارد استان باید نسبت به این موضوع اهتمام ویژه ای داشته باشد و ذره ای کوتاه نیاید. رسیدگی و بررسی مشکلات پروژه طرح توسعه بیمارستان پورسینا آشخانه از دستورکارهای این نشست بود که هوایی در این خصوص گفت: پیشرفت فیزیکی پروژه با توجه به میزان تخصیص اعتبارات باید برای مردم ملموس باشد و و در ساخت و سازها باید کیفیت فنی لازم رعایت شود.
وی افزود: تا زمانی که اشکالات فنی پروژه برطرف نشود حتی یک ریال اعتبار پرداخت نخواهد شد و دانشگاه علوم پزشکی استان باید تا 48 ساعت آینده گزارش فنی پروژه را ارائه دهد. هوائی در بخش دیگر سخنان خود با انتقاد از عدم حضور مدیران شرکت های آب و فاضلاب و برق در جلسه گفت: آرای اعضای شورای فنی با سرنوشت مردم ارتباط مستقیم دارد و مدیران باید توجه ویژه ای داشته باشند. در این نشست همچنین سد بش قارداش و اراضی حاشیه آن به شهرداری بجنورد واگذار شد و همچنین مقرر شد شهرداری بجنورد طرح گردشگری تا یک ماه آینده ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *