بررسی طرح تفصیلی شهر‌بجستان

برگزاری نشست بررسی طرح تفصیلی شهر‌بجستان

با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی جلسه بررسی طرح تفصیلی شهر‌بجستان در فرمانداری این شهر برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در این نشست هدف از سفر را احصاء شبکه مسائل شهرستان عنوان و اظهار کرد: طرح های تفصیلی که نقشه راه توسعه شهرها هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
جواد خدائی گفت: هدف از حضور در بجستان این است که با بررسی نزدیک مسائل این شهر و ذینفعان محلی طرح آماده شده را در انطباق با این مسائل ارزیابی کنیم، در این مسیر پس از ارائه طرح مشاور و صحبت و مذاکره با مدیران و افراد ذیمدخل و ذیصلاح به بسته ای از مسائل دست خواهیم یافت سپس همراه با بازدید میدانی از بخش های مورد نظر شهر، نسبت به رفع موانع گفت و گو خواهیم کرد.
وی افزود: امیدواریم ماحصل بررسی اسناد توسعه شهر و این حضور میدانی تصویب طرحی باشد که به نفع مردم، تاریخ، فرهنگ و هویت این شهر باشد.
همچنین ابراهیمی فرماندار شهرستان ضمن بازگو کردن مسائل و مشکلات شهر بجستان، مسئله مسکن شهر یونسی را مطرح و به تاریخچه شهر اشاره کرد.
امام جمعه بجستان هم با اشاره به مزایای حضور میدانی مدیران، ابراز امیدواری کرد: با این حرکت جهادی ، توقعات مردم برآورده و با خشنودی آن ها پاسخ مناسبی به حل مشکلات مردم داده خواهد شد.
طرح تفصیلی، عبارت از طرحی است که بر اساس معیار ها و ضوابط کلی و طرح جامع شهر، نحوه استفاده از زمین های شهری در سطح محلات مختلف شهر و موقعیت مساحت دقیق زمین برای هر یک از آن ها، وضع دقیق و تفصیلی شبکه عبور و مرور و میزان تراکم جمعیت و تراکم ساختمانی در واحدهای شهری، اولویتهای مربوط به مناطق بهسازی، نوسازی و توسعه و حل مشکلات شهری و موقعیت کلیه عوامل مختلف شهری در آن تعیین و نقشه ها و مشخصات مربوط به مالکیت بر اساس مدارک ثبتی، تهیه و تنظیم می‌شود.
شهرستان بجستان با مساحتی افزون بر چهار هزار و ۷۶۶ کیلومتر مربع در ۲۷۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع شده است.

 بررسی طرح تفصیلی شهر‌بجستان

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
زینب آذرنیا/ پایگاه خبری مهندسی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *