بهره برداری ترمینال جدید فرودگاه ایلام در نیمه نخست سال جاری

بهره برداری ترمینال جدید فرودگاه ایلام در نیمه نخست سال جاری

مدیر فرودگاه ایلام از برنامه ریزی برای بهره برداری ترمینال جدید این فرودگاه تا پایان شهریور خبر داد.

محمد جواد یگانه در گفت و گویی عنوان کرد: یکی از برنامه های اصلی فرودگاه در سال جاری بهره برداری از ترمینال جدید به مساحت 6000 مترمربع با اعتبار بالغ بر 445 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی تا پایان شهریور است.
مدیر فرودگاه ایلام همچنین گفت: پروژه ساخت موتورخانه مرکزی شامل ساختمان مرکزی به مساحت 270 مترمربع و 300 متر کانال آدم رو با تجهیزات کامل با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال در حال اجراست که پیش بینی می‌شود تا پایان سال به بهره‌برداری برسد. مهندسی ایران
بهره برداری ترمینال جدید
وی افزود: پروژه محوطه سازی فرودگاه به متراژ 2500 مترمربع در محدوده مجاورت ترمینال جدید و قدیم  با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال مراحل  برگزاری مناقصه را سپری می کند و طبق پیش بینی به عمل آمده تا پایان سال 1400 به بهره‌برداری خواهد رسید.
یگانه همچنین گفت: تجهیز ترمینال جدید با امکانات روز ازجمله برج های خنک کننده، نصب تسمه نقاله، کانتر پرواز، صندلی ترمینالی، چرخ دستی و غیره در حال تامین اعتبار است و تا پایان شهریور به پایان می رسد.
وی از بهره برداری پروژه انتقال NDB  در ارتفاعات جوزانوند ایلام تا پایان شهریور نیز خبر داد و افزود: از دیگر پروژه های فرودگاه ایلام در سال جاری می توان به خرید و اجرای دوربین مداربسته قسمتی از دیوار حفاظتی فرودگاه،  نصب دوربین مداربسته در نقاط  مورد نظر اداره کل هواشناسی استان ایلام اشاره کرد.
یگانه گفت: در صورت تامین اعتبار برای پروژه های جاده دسترسی به سایت گلایدپس GP  به طول 1800 متر و نیز استریپ سازی اطراف باند طبق استاندارد اقدام می شود.
مدیر فرودگاه ایلام همچنین از رایزنی با شرکت‌های هواپیمایی جهت افزایش و برقراری پروازها در مسیرهای تهران، مشهد و نجف خبر داد.
خدمات مالی و حسابداری ،مشاوره مالی، مشاوره مالیاتی، مشاوره حقوقی و بیمه را رایگان با شرکت فرسان تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *