تجهیز بخش آی سی یو بیمارستان سقز

تجهیز بخش ICU و تامین بیش از ۵۰ درصد تجهیزات بیمارستان سقز

هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در راستای رسالت خود تاکنون بیش از 980 قلم کالا از انواع تجهیزات و ملزومات پزشکی شامل دستگاه‌های رادیولوژی، مانیتور، ونتیلاتور، سونوگرافی، انواع تخت‌های ویژه، بزرگسال، اطفال و تخت‌های عمل جراحی را برای بیمارستان شفای سقز تهیه کرده که به گفته‌ارییس بیمارستان بیش از 50 درصد این تجهیزات و همچنین تجهیز بخش ICU این بیمارستان توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی انجام شده است.

دکتر افسانه سالکی «رییس بیمارستان شفای سقز» با اشاره به تجهیز و راه اندازی به موقع بخش ICU این بیمارستان اظهار داشت: شهرستان سقز دومین شهر استان کردستان از لحاظ وسعت و جمعیت است که به صورت رسمی از تیر ماه سال ۱۳۹۹ شروع به پذیرش بیمار کرد و ابتدا بخش اطفال و سپس سایر بخش‌های داخلی، آی‌ سی ‌یو، اورژانس، آندوسکوپی و جراحی در این بیمارستان با کمک هیات امنای صرفه جویی ارزی راه اندازی و تجهیز شد. مهندسی ایران

تجهیز بخش ICU

دکتر سالکی با بیان اینکه تجهیز بیمارستان سقز توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی منجر شده تا خدمات درمانی برای بیماران مبتلا به کووید 19 نیز صورت گیرد، افزود: از ۲۷ مهرماه تا ۲۵ آذر ۱۳۹۹ با توجه به اینکه تعداد بیماران مبتلا به کرونا افزایش یافت بخش مشخصی برای آنها در بیمارستان شفا سقز اختصاص یافت.

رییس بیمارستان شفا سقز خاطرنشان کرد: مسلما اگر کمک‌های هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران نبود در تامین بسیاری از وسایل و تجهیزات پزشکی همچون سی تی اسکن، رادیولوژی، دستگاه‌های بخش آی سی و یو، تخت‌های بیمارستانی و در فرآیند خدمت رسانی به بیماران دچار مشکل می‌شدیم.

وی عنوان کرد: تجهیز و راه‌اندازی بیمارستان شفای سقز بسیار کاربردی و حائز اهمیت محسوب می‌شود و از این بابت از هیات امنای صرفه جویی ارزی قدردانی می‌کنیم چراکه بیش از ۵۰ درصد تجهیزات این بیمارستان را تهیه و تامین کرده است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *