تمهیدات لازم برای برگزاری نمایشگاه اختصاصی اوراسیا

تمهیدات لازم برای برگزاری نمایشگاه اختصاصی اوراسیا

رییس ستاد برگزاری نمایشگاه اختصاصی اوراسیا گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری نمایشگاه اختصاصی اوراسیا دیده شده است.

رییس ستاد برگزاری نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در گفتگو با خبرگزاری مهندسی ایران در مورد برگزاری نمایشگاه گفت: ما آمادگی کامل برای برگزاری نمایشگاه در تاریخ 18 تا 21 تیر را داریم و پیش بینی ها و تمهیدات لازم به منظور رعایت پروتکل ها اندیشیده شده است.

رییس ستاد برگزاری نمایشگاه اختصاصی اوراسیا علیرضا جعفری گفت: هم در ایران و هم در روسیه این تمهیدات اندیشیده شده است که کار تجار و تولیدکنندگان بعد از اتمام نمایشگاه پیگیری گردد.

جعفری در ادامه افزود: پنج کشور روسیه ، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس در جریان نمایشگاه قرار گرفته اند و بازتاب بسیار خوبی در این 5 کشور داشته است ودرهمین چند روز، مراجعات و تماس هایی که با ما گرفته می شود بیشتر شده است.

وی به حمایت سفیر قرقیزستان در ایران اشاره کرد و گفت: که ایشان بسیار پیگیرهستند تا تجار قرقیزستان با حداکثر توان در این رویداد شرکت کنند. از طرفی استقبال در روسیه هم خوب بوده است و شرکت هایی هم از آنجا ثبت نام کردند. از این 5 کشور مقام هایی از حوزه گمرکی ، حوزه بانکی ، حوزه ی فروشگاه های زنجیره ای و حوزه ی مناطق آزاد و همچنین تشکل ها مثل رییس شورای تجاری ایران و روسیه  به ایران خواهند آمد.

تمهیدات برای برگزاری نمایشگاه

جعفری در ادامه افزود: در طول نمایشگاه قرار است تفاهم نامه ای  بین هییت رئیسه شورای اداری اقتصادی اوراسیا با ریاست اتاق تعاون ایران جناب آقای عبدالهی منعقد میگردد که این موضوع برای بخش تعاون بسیار مفید خواهد بود.

رییس ستاد برگزاری نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در مورد استقبال از نمایشگاه گفت:  پیش بینی  ما این است که حدود 50 شرکت و شخص از این 5 کشور حاضر خواهند شد و از کشور عزیزمان هم بسیاری از شرکت های بزرگ و توانمند و صادراتی ثبت نام کردند.

همچنین جعفری اشاره کرد: در سال اول هدف ما اینکه چند سالن و چند شرکت جذب خواهند شد، نیست هدف ما این است که در این نمایشگاه بتوانیم یک نقطه ی آغازینی برای  صادرات کشورمان ایجاد کنیم تا برای شرکت ها مثمر ثمر باشد. کیفیت نمایشگاه برای ما بیش از کمیت آن اهمیت دارد. اگر تعداد کمی شرکت داشته باشیم که بتوانیم به این شرکت ها خدمات صادراتی  بدهیم که در آینده منجر به  قرارداد گردد، این برای ما موفقیت بزرگ است.

تاثیر نمایشگاه تخصصی اوراسیا بر اقتصاد

جعفری در مورد تاثیرنمایشگاه اختصاصی اوراسیا بر اقتصاد گفت: این نمایشگاه می تواند تاثیر خوبی روی اقتصاد داشته باشد. نمایشگاه ها مثل پنجره ای هستند برای دیده شدن پتانسیل هر کشور؛ وقتی یکسری مهمان ،خبرنگار،  شرکت وارد یک کشور می شوند منجر به قرار داد می شود. شرکت هایی که در داخل نمایشگاه ها شرکت می کنند اهداف صادراتی دارند همچنین شرکت های ایرانی در این نمایشگاه دنبال قرار داد هستند.

وی به تراز تجاری اوراسیا اشاره کرد و افزود: تراز تجاری اوراسیا با دنیا 800 میلیارد دلارمی باشد و این تراز ما با اوراسیا دونیم میلیارد دلار یعنی دودهم درصد. این نشان می دهد، ظرفیت تجارت ایران با اتحادیه ی اقتصادی اوراسیا بسیار بیشتر از تراز فعلی است و در آینده گشایش اقتصادی در ایران ایجاد خواهد نمود.

رییس ستاد برگزاری نمایشگاه اختصاصی اوراسیا به شرکت های بزرگ و صادراتی توصیه کرد به دو دلیل در این نمایشگاه شرکت کنند وی گفت: دلیل اولم این است که چون ما میزبان اولین دوره ی نمایشگاه اختصاصی اوراسیا هستیم، حضور ایشان  در کشورهای دیگر بازتاب خواهد داشت و دلیل دوم هم این است که ما در آینده به این شرکت ها ایده مناسب خواهیم داد و در حوزه ی اوراسیا کارشان را دنبال خواهیم کرد. کار ما در روز چهارم نمایشگاه تازه شروع خواهد شد. ما نگاهمان به انجاست که بتوانیم  در آینده در کنار شرکت های بزرگ و شرکت های توانمنند صادراتی یک گشایشی را ایجاد کنیم که از آن بهره مند شویم. همچنین آماده ایم ازاستان های مختلف در نمایشگاه حضور پیدا کنند وبه آنها امکانات لازم را بدهیم.

این نمایشگاه برای اولین بار دارد اجرا می شود و افتخار آن برای کشور ماست این طرح اولش برای ایران بوده است و انشاالله بتوانیم این نمایشگاه را در سالهای آینده در کشورهای دیگر مثل: روسیه، قزاقزستان، قرقیزستان و ارمنستان بصورت چرخشی سالیانه برگزار کنیم.

نخستین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تاریخ 18 تا 21 تیر 1400 در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *