جزییات سقوط صخره در قطعه دو آزادراه تهران- شمال در بیرون تونل

جزییات سقوط صخره در قطعه دو آزادراه تهران- شمال در بیرون تونل

روز شنبه 1 خرداد 1400 خبر ریزش تونل تهران- شمال و فوت دو نفر به دلیل این حادثه منتشر شد در همین زمینه مدیر عامل شرکت آزاد راه تهران شمال درباره ی  جزییات سقوط صخره در این آزاد راه را توضیحاتی را ارائه  داد.

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال ریزش تونل در منطقه ۲ آزادراه را تکذیب کرد و درباره جزییات حادثه روز گذشته گفت: علت حادثه در منطقه ۲ آزادراه تهران- شمال، سقوط بخش عظیمی از بدنه کوه در بیرون دهانه تونل بود و ریزش تونل رخ نداده است. مهندسی ایران

سعید شهسواری، مدیرعامل شرکت آزادراه تهران – شمال درباره جزییات مربوط به حادثه ریزش کوه در قطعه ۲ آزادراه تهران- شمال گفت: در اثر حادثه جدا شدن و سقوط بخش عظیمی از بدنه کوه واقع در جنوب تونل ۳۳/۱ منطقه ۲ آزادراه تهران شمال ۲ نفر  از کارگران، (یک نفر راننده بیل مکانیکی و یک نیروی اجرایی) جان خود را ازدست دادند.

جزییات سقوط صخره

وی توضیح داد: این حادثه در اثر عملیات اجرایی نبوده و بیرون از محدوده تونل اتفاق افتاده است؛ یک اتفاق غیر قابل پیش بینی و حادثه تلقی می شود.

به گفته شهسواری به دلیل حجم سنگین ابعاد جدا شده کوه و سقوط آن دسترسی به محل حادثه نیز به سختی انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: تمامی تمهدیدات لازم هنگام حفاری تونل ها، دوران احداث و بهره برداری لحاظ شده است، در ۲۲ کیلومتر تاکنون ۳۱ رشته تونل حفاری شده است و حادثه ای رخ نداده است، حادثه دیروز که مربوط به جدا شدن کوه و سقوط آن بود غیرقابل پیش بینی و نادر بوده است.

وزارت راه و شهرسازی درگذشت دو نفر از کارکنان ساخت قطعه دو آزاد راه تهران شمال را به همکاران ایشان وبه ویژه خانواده های این دو عزیز تسلیت می گوید.

منبع خبر 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *