خط پر کردن ویال واکسن گشایش یافت

خط پر کردن ویال واکسن گشایش یافت

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری سورنا ستاری در مراسم افتتاحیه ی تجهیزات پر کردن ویال واکسن و خط صنعتی آن حضور یافت.

شرکت های سازنده واکسن می توانند با استفاده از این خط جدید، نسبت به پر کردن ویال واکسن اقدام کنند. شرکت داروسازی اسوه با همکاری مشترک شرکت پایا فن یاخته اقدام به راه اندازی خط ویال تزریقی واکسن کووید ۱۹کرد. این خط تولید از ظرفیت پر کردن سالانه میلیون‌ها ویال واکسن برخوردار است.

مسیر توسعه زیرساخت ها برای واکسن سازی هموار شد
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این مراسم گفت: برای تولید انبوه واکسن کویید19 نیاز به تولید زیر ساخت ویژه پر کردن ویال واکسن داریم که با همکاری دو شرکت اسوه و پایا فن یاخته گام هایی در این جهت برداشته شده است. در این مجموعه هنوز واکسنی در حوزه کرونا تولید نشده است امابرای تولید واکسن های بومی گام های برداشته شده است. تولید واکسن پس از اخذ تاییدیه های لازم از وزارت بهداشت، آغاز خواهد شد مهندسی ایران

خط پر کردن ویال

ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: سرمایه گذاری مشترک و همکاری انجام گرفته میان این دو شرکت، باعث ایجاد این خط جدید واکسن شده است، اقدامی که مسیر توسعه زیرساخت ها برای واکسن سازی را هموار کرد.

رییس ستاد توسعه زیست فناوری همچنین بیان کرد: توسعه بیشتر ارتباط شرکت های دانش بنیان و شرکت های بزرگ صنعتی به ویژه در حوزه داروسازی، همان مسیر مبارکی است که رشد و بالندگی فناورانه را به دنبال دارد.

ستاری در ادامه افزود: ممکن است یک شرکت به تنهای نتواند تمام قطعات پازل تولید واکسن کرونا را کنار هم بگذارد، به همین دلیل همکاری مشترک دو یا چند شرکت دانش بنیان و صنعتی، انتخاب بسیار معقول تری در مسیر رسیدن به هدف، تامین نیاز کامل کشور در حوزه واکسن سازی است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *