دستگاه مورد نیاز برای تصفیه آب تولید شد

دستگاه مورد نیاز برای تصفیه آب تولید شد

یک شرکت دانش‌بنیان توانست دستگاه مورد نیاز برای تصفیه آب کشور را تولید و کشور را از واردات ازن ژنراتور بی‌نیاز کند و تولید این محصول را با قیمت کمتر از نمونه مشابه خارجی انجام دهد.

شادی عزیزی‌ها مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان فنون اردا سبز گفت: این شرکت در حوزه تولید ازن ژنراتور فعالیت دارد. ازن یک اکسید کننده قوی است و توانایی از بین بردن ویروس ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها را دارد و از ازن به عنوان یک ماده گندزدا و ضدعفونی کننده در صنعت تصفیه آب و فاضلاب و تصفیه هوا استفاده می شود. ازن را برای گندزدایی به صورت مستقیم در آب یا هوا تزریق می کنند. مهندسی ایران

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان فنون اردا سبز، در ادامه افزود: ازن با فرمول شیمیایی O3 ، یک اکسید کننده با قدرت گندزدایی بالاتر از کلر است که برای گندزدایی، حذف رنگ، تجزیه مواد آلی و ضدعفونی آب و فاضلاب استفاده می شود. از مزایای آن می توان به عدم استفاده از مواد شیمیایی اشاره کرد. به طور کلی گاز ازن به دلیل عدم تولید پسماند شیمیایی جزء مواد سازگار با محیط زیست است.

دستگاه مورد نیاز

این فعال دانش‌بنیان ضمن ارائه توضیحات بیشتر در مورد محصولات شرکت بیان کرد: ژنراتورهای ازن، دستگاه‌هایی هستند که ازن تولید می کنند. مقدار زیادی ازن با تخلیه بی صدا به طور کارآمد تولید می شود. از این دستگاه در صنایع بسیار گوناگونی مانند پزشکی، داروسازی، صنایع غذایی و بسیاری دیگر از صنایع استفاده می شود.

شادیها، ضمن برشماری موارد استفاده بیشتر دستگاه، افزود: ما موفق شدیم یک نوع دستگاه ازون ژنراتور بر پایه روغن تولید کنیم که کارایی بسیار بالاتری دارد. از این دستگاه برای تصفیه فاضلاب و رفع بوی بد یا تصفیه هوا نیز استفاده می شود. البته نوع خانگی و کوچک آن نیز وجود دارد که برای تصفیه هوا از آلاینده‌ها و همچنین شستن میوه و سبزی به کار می رود.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان فنون اردا سبز، گفت: این دستگاه با نرخ 50 درصد کمتر از نمونه مشابه خارجی عرضه میشود و تا کنون به کشورهای مختلفی مانند عراق، امارات و افغانستان صادر شده است. امیدوار هستیم در آینده نزدیک با استفاده از واحد تحقیق و توسعه شرکت، محصولات مختلف دیگری را نیز بومی‌سازی کنیم.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *