رضایت حداکثر مهندسین با سامانه ارجاع نظارت

رضایت حداکثر مهندسین با سامانه ارجاع نظارت

در خردادماه سال 99 سامانه ارجاع نظارت در استان یزد به مرحله اجرا درامد و با گذشت یکسال رئیس سازمان نظام مهندسی یزد اعلام کرد برنامه های دور هشتم هیات مدیره در بخش ارجاع نظارت به خوبی سیر تکمیلی خود را طی می کند به طوری که توانسته رضایت حداکثری مهندسین عضو سازمان را تامین کند.

وی با بیان این مطلب، جزئیات  ورود ۱۱۹۹ فقره پرونده نظارت با متراژ ۹۴۱ هزار و ۲۲۴ متر مربع به سازمان نظام مهندسی ساختمان در سال گذشته را تشریح کرد.

 علی اصغر زحمتکش با بیان اینکه بیشترین این پرونده ها مربوط به گروه ساختمان«ب» با تعداد ۵۵۳ پرونده بوده است، اظهار کرد: حجم ورودی پرونده های نظارت در گروه «الف»  ۴۷۸ مورد، گروه های «ج» ۶۸ مورد و  گروه «د» ۲۹ مورد بوده است. مهندسی ایران
وی با اشاره به اینکه پرونده های نظارتی در گروه صنعتی و در سال گذشته ۷۱ مورد بوده است، تاکید کرد: تعداد پرونده های نظارتی ورودی به سازمان در سال ۹۹ از نظر تعدادی نسبت به سال ۹۷ در حدود ۸۴ درصد و از نظر متراژی ۸۸ درصد رشد داشته است.

 

رضایت حداکثر مهندسین

زحمتکش با اشاره به راه اندازی سامانه ارجاع نظارت که از خرداد ماه سال گذشته شروع به فعالیت کرده است، خاطرنشان کرد: مهندسان در این سامانه براساس امتیاز و ظرفیت کاری به صورت کاملا آزادانه نسبت به انتخاب پروژه ها اقدام می کنند که درنهایت عدالت در توزیع و شفافیت را به ارمغان آورده است.
وی با تاکید بر اینکه سامانه ارجاع نظارت در شهرستان ها نیز شروع به فعالیت کرده است، یادآور شد: برنامه های دور هشتم هیات مدیره در بخش ارجاع نظارت به خوبی سیر تکمیلی خود را طی می کند به طوری که توانسته رضایت حداکثری مهندسین عضو سازمان را تامین کند.

ارجاع نظارت به مرحله ای گفته می شود که وقتی شما به عنوان مهندس ناظر ملکی را برای تخریب و نوسازی قرارداد امضا میکنید و بعد از طی مراحل اداری جواز ملک صادر میشود،به هیچ عنوان نباید با درخواست مالک (سازنده) بلافاصله برگ اعلام شروع عملیات ساختمانی را امضا کنید و باید به بررسی و بازدید از محل ملک و همجواری های آن بپردازید.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *