زلزله ۵ ریشتری “بابا منیر” استان فارس را لرزاند

زلزله ۵ ریشتری “بابا منیر” استان فارس را لرزاند

زلزله ۵ ریشتری بابامنیر از توابع شهرستان ممسنی را لرزاند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهندسی ایران و به نقل از تسنیم ،  زلزله‌ای به مقیاس 5 ریشتر بامداد امروز بابا منیر از توابع شهرستان ممسنی را لرزاند. رحیم آزادی، مدیرکل بحران استانداری فارس درباره جزئیات آن اظهار داشت: این زلزله ساعت یک و 5 دقیقه و با بزرگی 5 ریشتر بابا منیر در شهرستان ممسنی استان فارس را لرزاند.

وی با اشاره به اینکه شدت این زمین لرزه به حدی بود که در شهرستان‌های شیراز و کازرون احساس شد، افزود: بر اساس آخرین گزارش اخذ شده، خوشبختانه زلزله مذکور تلفات جانی و مالی نداشته است.

مدیرکل بحران استانداری فارس با بیان اینکه طبق گفته شهردار بابا منیر فقط لرزش محدودی بوده، اما کماکان درحال ارتباط با دهیاران هستیم، اظهار داشت: نیرو‌های امدادی هلال احمر و اورژانس به محض وقوع این حادثه در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفتند و در حال حاضر در منطقه مستقر هستند.

زلزله ۵ ریشتری

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه

بزرگی: 5
محل وقوع: مرز استانهای فارس و کهکیلویه و بویر احمد  – حوالی بابامنیر
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/03/08 01:05:54
طول جغرافیایی: 50.92
عرض جغرافیایی: 30
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:
29 کیلومتری بابامنیر (فارس)
42 کیلومتری دوگنبدان (کهگیلویه وبویر احمد)
46 کیلومتری باشت (کهگیلویه وبویر احمد)

نزدیکترین مراکز استان:
99 کیلومتری یاسوج
117 کیلومتری بوشهر

فرماندار شهرستان ممسنی داوود ایوبی اعلام کرد: به‌محض وقوع این زمین لرزه مدیریت بحران شهرستان ممسنی، تیم‌های ارزیاب را برای بررسی آسیب‌ها به روستا‌ها و امدادرسانی به محل اعزام کرد.

وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد که خوشبختانه این زمین‌لرزه هیچ تلفات و خسارت جانی و مالی نداشته است، افزود: پس از ثبت زلزله و تماس با شهردار منطقه و دهیاران روستا‌های برم سیاه، مرغ، رباط، میشان، بیدکرز و بابامنیر، مشکلی در مورد خسارت و یا تلفات گزارش نشد.

فرماندار شهرستان ممسنی با اشاره به آماده‌باش بودن تیم‌های امداد و نجات تصریح کرد: تیم امداد و نجات هلال احمر و اورژانس استان فارس در روستا‌ها مستقر و برای خدمات‌رسانی آماده‌باش هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *