شاخص کل بورس امروز سه شنبه ۷ اردیبهشت

شاخص کل بورس امروز سه شنبه ۷ اردیبهشت

شاخص کل بورس تهران با رشد ۱۵۷۰۰ واحدی معادل ۱.۳ رصد در ارتفاع یک میلیون و ۲۰۲ هزار واحد قرار گرفت و کانال ۱.۲ میلیونی را پس گرفت.

شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات امروز با صعود ۱۵ هزار و ۷۰۰ واحدی (معادل ۱.۳ رصد رشد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۰۲ هزار واحد قرار گرفت و به کانال ۱.۲ میلیونی بازگشت.

شاخص هم‌وزن نیز سبزپوش شد و با رشد ۱۶۹ واحدی، ۴۲۷ هزار و ۴۵۱ واحد را ثبت کرد. شاخص فرابورس هم به ۱۷ هزار و ۶۳۶ واحد رسید.
نماد‌های اثرگذار برشاخص

«فولاد»، «فملی» و «فارس» سه نماد تاثیرگذار در رشد شاخص کل بودند. «رمپنا»، «اخابر» و «فخاس» نیز سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند.

همچنین «خساپا»، «شپنا»، «خودرو» هم سه نماد پرتراکنش امروز لقب گرفتند. مهندسی ایران

شاخص کل بورس

رزش معاملات بورس امروز به حدود رقم ۴۳۰۰ میلیارد تومان رسید و ارزش معاملات فرابورس هم رقم قابل توجه ۵۸۰۰ میلیارد تومان بود.

در ساعات ابتدایی معاملات بورس، حدود یک سوم نماد های بازار سرمایه رنگ سبز به خود گرفته اند. تا جایی که از بین ۲۱۳ نماد بورسی معامله شده در اولین ساعات، شاهد افزایش قمیت سهام در ۶۸ نماد و کاهش آن در ۱۴۵ نماد هستیم. در بازار فرابورس هم از بین ۱۰۲ نماد معامله شده، تا اینجای کار روند ۲۷ نماد صعودی است و ۷۵ نماد دیگر در مسیر نزولی گام برمی دارند.

اینطور که نقشه بازار نشان می دهد، بعید به نظر می رسد روند صعودی ابتدای معاملات امروز پابرجا باقی بماند و احتمالا معاملات پرنوسانی را شاهد باشیم. چراکه بعد از صندوق های ETF، دو گروه خودرو و فرآورده های نفتی بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده اند. در گروه خودرو بالا رفتن حجم معاملات باعث جمع آوری صف های فروش شده اما فشار آنچنان بالاست که همچنان اغلب نمادهای خودرویی قرمزپوش هستند و خودرو نزدیک به قیمت روز گذشته معامله می شود. شرایط مشابهی را در گروه فرآورده های نفتی شاهد هستیم. جمع آوری صف های فروش باعث شده قیمت سهام شپنا، شتران و شبندر به نزدیکی قیمت پایانی روز گذشته برگردد اما خبری از رشد نیست. فلزات اساسی سبزترین گروه بازار امروز است. فولاد، فملی، کاوه، فخوز، فجر و حتی ذوب امروز لباس سبز به تن کرده و با افزایش قیمت سهام روبرو شده اند. بانک ها و موسسات اعتباری عموما نزدیک به قیمت روز گذشته معامله می شود اما رشد خفیفی در قیمت سهام چند نماد از جمله وبملت مشاهده می شود. برکت امروز تنها نماد سبز گروه دارویی است. استخراج کانه های فلزی با کاهش قیمت سهام کگهر، ومعادن و کروی رنگ قرمز به خود گرفته و در طرف مقابل اغلب نمادهای گروه محصولات شیمیایی در مدار صعودی حرکت می کنند. شگویا، پترول، فارس، قرن، شپدیس، شلرد و تاپیکو از جمله نمادهایی هستند که با افزایش قیمت سهام به استقبال مشتریانشان آمده اند. دیگر گروه ها چندان حال خوشی ندارند. کوچکترها همچنان به مسیر نزولی خود ادامه می دهند و در روند افزایش قیمت سهام شرکت های بزرگ همراهی نمی کنند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *