طرح ویژه مسکن بانک ملی چیست؟

طرح ویژه مسکن بانک ملی چیست؟

طرح ویژه مسکن بانک ملی یکی از تسهیلات بانکی برای تهیه مسکن است. بانک ملی در کنار بانک مسکن و بانک سامان وام مسکن به متقاضیان پرداخت می‌کند که نام آن را طرح ویژه مسکن بانک ملی گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهندسی ایران و به نقل از ساختمان آنلاین، وام مسکن بانک ملی از سال ۹۶ به فهرست تسهیلات این بانک اضافه شده است. برای دریافت این وام باید حساب سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی مسکن افتتاح کرد. این حساب از نوع حساب‌های کوتاه‌مدت است. بانک ملی سه طرح برای حساب سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی مسکن دارد.

بانک ملی در صفحه اختصاصی طرح ویژه، شرایط هریک از انواع حساب سپرده گواهی مسکن را ذکر کرده است.

طرح ویژه مسکن بانک

خدمات مالی و حسابداری ،مشاوره مالی، مشاوره مالیاتی، مشاوره حقوقی و بیمه را رایگان با شرکت فرسان تجربه کنید.

در طرح اول باید ۱۶ میلیون تومان در حساب سپرده‌گذاری کنید. حداقل مدت سپرده‌گذاری یک ماه است و بانک هم به شما ماهیانه ۱۰‌ درصد سود می‌دهد. به ازای هر ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان که در این طرح سپرده‌گذاری کنید، یک سهم اوراق به طور ماهیانه دریافت خواهید کرد.

در طرح دوم باید حداقل ۱۶ میلیون تومان سپرده‌گذاری کنید که باید به مدت سه ماه در حساب سپرده باقی بماند. در این طرح بعد از گذشت سه ماه و به ازای هر ۲۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان سپرده، به شما اولین برگ اوراق تسهیلات را می‌دهند و بعد از آن، هر ماه یک برگ دریافت می‌کنید. نرخ سود سپرده در این طرح ۱۲ درصد است.

یادتان باشد در این طرح، ماندگاری میانگین ماهیانه برمبنای حداقل مانده در هر روز را محاسبه می‌کنند و اوراق، طبق آن محاسبه به شما تعلق می‌گیرد. در هر دو طرح، حداقل مانده حساب شما نباید کمتر از ۱۶ میلیون تومان شود.

طرح سوم بانک ملی هم به این شکل است که شما با افتتاح یک حساب پنج هزار تومانی هم می‌توانید وارد طرح شوید. بانک در این طرح فقط متعهد است که به شما سود ۱۰ ‌درصدی بدهد. اوراق تسهیلات هم در طرح سوم براساس امتیازی که کسب می‌کنید و با توجه به منابع مالی شعبه بانک ارائه می‌شود. امتیاز کسب شده هم به میزان سپرده‌گذاری و مدت زمان ماندگاری بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *