لزوم بهره‌مندی‌از توانمندی‌های اساتید‌دانشگاه در حوزه های مختلف اجرایی

لزوم بهره‌مندی‌از توانمندی‌های اساتید‌دانشگاه; قرار گیری فارس قله تحقیقات و فناوری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر استان لزوم بهره‌مندی‌از توانمندی‌های اساتید‌دانشگاه در حوزه های مختلف اجرایی با اشاره به با بیان اینکه این استان دارای چند هزار استاد دانشگاه، بیش از ۱۵۰ مرکز دانشگاهی و بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو است، اظهارداشت: دانشجویان امید بزرگ آینده ایران هستند که با امید و انرژی و با کمک پیشکسوتان و بزرگان عرصه علم، حرکت جدیدی را در کشور ایجاد خواهند کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه تلاش کرده ایم حرکت استان مبتنی بر علم و دانش صورت گیرد، افزود: زمینه لازم برای بهره مندی از توانمندی های اساتید دانشگاه در حوزه های مختلف اجرایی فراهم شده است که رضایت مدیران اجرایی و اساتید را به دنبال داشته است.
وی با اعلام اینکه دفتر همکاری دانشگاه ها و دستگاه‌های اجرایی در استان فارس ایجاد خواهد شد، گفت: آئین نامه های مورد نیاز این دفتر به سرعت باید تدوین شود و بودجه پژوهشی استان نیز پشتوانه این اقدام خواهد بود.
استاندار فارس با تاکید بر اینکه این استان باید در زمینه مدیریت علمی مسائل رتبه اول کشور را داشته باشد، افزود: رویکرد پژوهش های دانشگاهی باید به صورت متعادل به توسعه علم پایه و رفع مشکلات جامعه و تحقیقات کاربردی بپردازد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه جلسه روسای دانشگاه های استان با استاندار فارس راه اندازی شده است، افزود: در این جلسه مسائل کلی دانشگاه ها مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و به منظور حمایت از نخبگان و شرکت های دانش بنیان، یکی از اساتید خوشفکر دانشگاه شیراز به عنوان مشاور استاندار در زمینه فناوری و شرکت های دانش بنیان منصوب شده است.
وی با بیان اینکه مهاجرت نخبگان که یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری است راه حل های علمی دارد، ادامه داد: باید با جدیت از جوانان نخبه و پاک کشور حمایت کنیم؛ چرا که این جوانان بیشتر از بودجه ها و اعتبارات، ارزش دارند و باید در سرزمین خود بمانند و دلخوری از عملکرد مدیران باعث مهاجرت آن ها به خارج از کشور نشود.
استاندار فارس با اشاره به اینکه همکاری میان دانشگاه ها و مراکز صنعتی و تولیدی برقرار شده است، اظهارداشت: باید بر اساس نیازهای صنعتی و توانمندی های دانشگاه های‌ استان، همکاری های لازم برای پاسخگویی به نیازهای تحقیقاتی صورت گیرد.
گفتنی است در این مراسم با حضور استاندار فارس، از پژوهشگران برتر دانشگاه ها و دستگاه‌های اجرایی استان، تقدیر به عمل آمد.

لزوم بهره‌مندی‌از توانمندی‌های اساتید‌دانشگاه

منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

زینب آذرنیا/ پایگاه خبری مهندسی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *