میزان پیشرفت آزادراه ارومیه- تبریز

بازدید استاندار آذربایجان شرقی از میزان پیشرفت آزادراه ارومیه- تبریز و شهرک صنایع دستی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی، عابدین خرم، روز یکشنبه 28آذر از دو پروژه عمرانی آزادراه ارومیه- تبریز و شهرک صنایع دستی و میزان پیشرفت آنها بازدید و راهکار های رفع موانع اجرای این طرح‌ها را بررسی کرد.وی ابتدا به قطعه ۶ آزادراه ارومیه- تبریز سر زد و بهره‌برداری از این قطعه را برای کاهش بار ترافیک تبریز، بسیار مهم توصیف کرد.
در ادامه اظهار داشت: تکمیل شبکه آزادراهی در محدوده تبریز و ارتقای کمی و کیفی زیرساخت‌های حمل‌ونقل آذربایجان‌ شرقی و تسهیل ارتباط با استان‌های دیگر از جمله ضرورت‌های توسعه محسوب می‌شود.

خرّم همچنین تکمیل قطعه ۶ و تعیین تکلیف قطعه ۵ طرح را برای اتصال به شبکه آزادراهی ضروری دانست و اظهار داشت: جذب ترافیک وسایط نقلیه سنگین و عدم ورود آن ها به محدوده تبریز جزو اهداف پروژه است.

استاندار آذربایجان‌ شرقی همچنین ساخت‌ و ساز های غیرمجاز در مسیر مصوب آزاد راه را یکی از موانع میزان پیشرفت آزادراه ارومیه عنوان کرد و در تماس تلفنی با دادستان تبریز، خواستار برخورد قانونی با این موارد شد.

خرّم در ادامه به بازارچه در حال احداث صنایع دستی استان در منطقه قزلجه‌ میدان رفت و تکمیل این پروژه را برای اشتغال‌زایی و بازاریابی آثار هنرمندان، دارای اهمیت دانست.
وی در این بازدید گفت: این پروژه با پیگیری مسئولان میراث فرهنگی استان و دنبال کردن راهکار های تامین اعتبار، می‌تواند سریع‌تر به بهره‌برداری برسد و نویدبخش روز های خوب برای هنرمندان صنایع دستی باشد.
وی در توصیه‌ای به مسئولان میراث فرهنگی و مجریان پروژه، ابراز کرد: سعی کنید هویت ایرانی، اسلامی و بومی بازارچه در معماری و غرفه‌ها نمایان شود و بستر را برای هنرنمایی اساتید و اهالی صنایع دستی فراهم کنید. همچنین با تدوین اساسنامه و ایجاد اتحادیه برای این قشر فرهنگی و هنری، زمینه روش‌مندی برای فعالیت مداوم مهیا کنید.
استاندار آذربایجان‌شرقی در پایان، صنایع چرم، فرش، تابلوفرش و دیگر هنر صنعت‌ های بومی و محلی را برای گذشته و آینده تبریز مهم دانست و از مسئولان میراث فرهنگی خواست تا برنامه‌ریزی منسجمی برای ایجاد چنین مراکزی در اقصی‌ نقاط استان داشته باشند.

میزان پیشرفت آزادراه ارومیه

منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان شرقی

زینب آذرنیا/ پایگاه خبری مهندسی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *