همکاری توانیر و شهرداری تهران

همکاری توانیر و شهرداری تهران در کاهش مصرف انرژی پایتخت

در راستای همکاری توانیر و شهرداری تهران در نشستی که بین شرکت توانیر و شهرداری تهران صورت گرفته است، “علیرضا زاکانی” شهردار تهران، بر اعمال مدیریت بهینه مصرف در حوزه روشنایی معابر شهری، فضاهای سبز و ساختمان های اداری اشاره کرد.

وی بیان کرد با بهره گیری از سامانه های نوین روشنایی و لامپ های فوق کم مصرف می توان به این مهم دست یافت. آرمان بلند ما در این بخش این است که بتوانیم گاز را از تهران حذف کنیم و شهر بر مدار برق اداره شود. در ادامه نیز بیان کردند “در خصوص هوشمندسازی و ایجاد زمینه بهره مندی از امکانات سوخت های غیر فسیلی نیز ظرفیت های گسترده ای در تهران وجود دارد” .

در این زمینه  اولین قرارداد را برای خرید 50 اتوبوس برقی برای استفاده در خیابان جمهوری بسته شده است. همچنین باید در ادامه به سمت اتوبوس های برقی و خودروهای هیبریدی در شهر برویم. در بحث موتورهای برقی مذاکراتی با شرکت های سازنده انجام شده است تا هم جنبه ایمنی بالاتر را داشته باشند و هم آلودگی هوا از طرف موتور سیکلت ها برطرف شود.

شرکت توانیر نیز آمادگی خود را برای همکاری توانیر و شهرداری تهران در زیبا سازی و کاهش مصرف انرژی اعلام کرد.

“محمدحسن متولی زاده” مدیرعامل شرکت توانیر در ادامه بیان کرد: اقدامات مد نظر در این حوزه باعث زیبایی شهر و کاهش مصرف انرژی می شود. همچنین یکی از مهمترین موارد  آلاینده مربوط به مجموعه های  متحرک از جمله موتور سیکلت است که می توان شرایط استفاده از موتورهای برقی را فراهم کرد.

همچنین سرپرست شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بیان این که بر اساس پیش بینی ها مصرف برق تهران به 5 هزار و 500 مگاوات می رسد که در تلاشیم تا با اعمال مدیریت مصرف 1000 مگاواتی مانع از بروز مشکلات آتی شویم.

همچنین 370 هزار شعله چراغ و 10 هزار کیلومتر مسیر روشنایی وجود دارد که با برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال آینده 70 هزار شعله لامپ معابر شهری تهران با لامپ های فوق کم مصرف جایگزین خواهد شد. این امر منجر به زیباسازی هرچه بیشتر فضای شهر و کاهش هزینه های فنی و صرفه جویی می شود.

همکاری توانیر و شهرداری تهران

 

 

 

 

 

 

 

منبع خبر: پایگاه خبر توانیر

پگاه حسینقلی/پایگاه خبری مهندسی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *