کارخانه‌تعمیرات،بازسازی ونوسازی واگن باری تربت حیدریه

کلنگ زنی کارخانه‌تعمیرات،بازسازی ونوسازی واگن باری تربت حیدریه

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری روز پنجشنبه 9دی 1400 در مراسم آغاز عملیات اجرایی کارخانه‌تعمیرات،بازسازی ونوسازی واگن در تربت‌ حیدریه اظهار کرد: باید جهادی حرکت کنیم و نیاز اقدام جهادی در مرحله نخست اندیشه جهادی است و نگاه انقلابی و جهادی موجب برخورداری از نیروی محرکه قوی می‌ شود.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: هرچند سلایق متعدد داریم اما در عمل باید انسجام و وحدت نظر ایجاد شود.
وی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره ما را به کار جهادی سفارش می‌ کنند که این کار نیازمند تفکر جهادی و اولویت بندی است.
نظری با اشاره به پتانسیل‌ های شهرستان افزود: انتظار داریم شهرستان تربت‌ حیدریه با حضور مردم در صحنه و مدیران پر تلاش در جبهه اقتصادی به عنوان الگو معرفی شود. رفع مشکلات معیشتی مردم از اولویت‌ های ماست و در تلاش هستیم زمینه را برای فعالیت‌ های مردمی فراهم کنیم، راهبرد ما در استان زمینه سازی برای حضور مردم در عرصه اقتصاد است.
وی تصریح کرد: امیدواریم با حرکت گسترده مردمی در لایه های مختلف این مهم محقق شود و در این استان امکانات فوق العاده در این زمینه در اختیار داریم.
نظری گفت: امیدواریم این پروژه در تربت‌ حیدریه فقط یک کارخانه تعمیر واگن نباشد بلکه در حوزه تولید واگن هم فعال شود.
گفتنی است؛ کارخانه‌تعمیرات،بازسازی ونوسازی واگن باری شرق کشور در تربت‌ حیدریه مرداد ماه سال آینده به بهره‌ برداری خواهد رسید.
این کارخانه با اعتبار ۲ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت احیا و ریل سپاهان در حال احداث است و برای ۷۰۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می کند.
پیش بینی می‌ شود با افتتاح این کارخانه، شاهد رشد ۳ الی ۵ درصدی حمل بار کل شبکه ریلی از محل افزایش ضریب آماده به کاری واگن و کاهش واگن خالی در شبکه باشیم.

کارخانه‌تعمیرات،بازسازی ونوسازی واگن

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی

زینب آذرنیا/ پایگاه خبری مهندسی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *